Odontologų rūmai: COVID-19 pandemijos metu nežaiskime pacientų ir medikų gyvybėmis

LR Vyriausybei pradėjus kalbėti apie karantino režimo švelninimą, pasigirdo tam tikrų odontologijos srities verslininkų raginimų Vyriausybei leisti teikti platesnio spektro nei būtinosios odontologinės pagalbos paslaugų teikimą.
 
Rūmai, palaikomi savo bendruomenės narių, kreipiasi į valstybines institucijas, bandydami atkreipti jų dėmesį į tai, kad šiuo metu dar anksti kalbėti apie odontologijos sektoriaus veiklos paleidimą.
Lietuvos odontologų savivaldos tarybos pirmininko A. Šeikaus teigimu, dėl teikiamų odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų specifikos, t.y. gausiai generuojamų aerozolių, artimo (apie 50 cm) ir ilgalaikio kontakto (apie 30-45 min) tarp gydytojo odontologo ir paciento, atsiranda didžiulė abipusė infekcijos perdavimo rizika, nes užkratas pasklinda plačiai aplink gydymo vietą, t.y. ant paciento, gydytojo, asistuojančio personalo. Moksliniai tyrimai įrodė didelį virusų išsisėjimą odontologų darbo aplinkoje ir kylančias grėsmes gydomuosius veiksmus atliekantiems odontologams ir jų komandai, todėl Odontologų rūmai, palaikomi ir akademinės odontologų bendruomenės, primygtinai reikalauja išgirsti ir suprasti, jog pagrindinis šiuo metu rizikos mažinimo būdas ir vienintelis saugus visuomenei kelias yra mažinti odontologinių procedūrų karantino metu skaičių, teikiant tik būtinąją odontologinę pagalbą. „Įvertinus užsikrėtimo ir užkrėtimo riziką, paslaugų kontakto trukmę ir atstumą su pacientu, tinkamų ir saugių asmens apsaugos priemonių kaštus ir jų įsigijimo galimybes, leisti odontologinėms įstaigoms pradėti darbus būtų beprotybė. Tai būtų lyg džino paleidimas pro siaurą butelio kakliuko angą” – karštai Rūmų poziciją dėstė A. Šeikus.  „Valstybinių institucijų, ketinančių priimti tokius katastrofiškai klaidingus sprendimus prašome įvertinti tai, kad jų priimtas sprendimas paleis virš 8000 Lietuvos gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų bei 2500 odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigų į darbus. Tuomet praktiškai išnyks karantino Lietuvoje prasmė. Ar mes rizikuosime mūsų šalies medikų ir piliečių gyvybėmis? Kas prisiims atsakomybę už pacientų ir medicinos darbuotojų saugumą, kai paleisime užkratą nevaldomai plisti ir sukursime tūkstančius naujų viruso plitimo židinių?”- primygtinai prašo išgirsti Tarybos pirmininkas A. Šeikus ir ragina valstybės institucijas nepasiduoti odontologijos srities verslininkų spaudimui, išlaikyti sveiką protą ir priimti racionalius sprendimus.  „Supraskime, kad apgyvendinimo ar maitinimo paslaugų teikimo niekaip negalime lyginti su medicinos, tame tarpe ir odontologijos, paslaugų teikimu”, -poziciją toliau dėstė A. Šeikus.
 
Odontologų Rūmai, siekdami padėti užtikrinti plintančios koronaviruso infekcijos (COVID-19) suvaldymą, saugodami Lietuvos odontologų ir burnos priežiūros specialistų bei Lietuvos piliečių sveikatą ir saugumą, savo rašte pirmadienį Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai išdėstė ne tik  kategorišką prieštaravimą siūlymui leisti teikti planines odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas karantino metu, bet išreiškė primygtinį reikalavimą, kad būtinosios odontologinės pagalbos teikimo metu gydytojams odontologams ir jų komandai būtų taikoma aukščiausio saugumo lygio reikalavimai asmens apsaugos priemonėms.
 

 
 
 
 
 

 
 

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.